Jakich rozmiarów są ptaki?

Sójka to przedstawiciel rodziny krukowatych. Jest średnich rozmiarów ptakiem, który zamieszkuje prawie całą Euroazję oraz północno-zachodnią część Afryki. Również w Polsce gatunek ten bez wątpienia traktować można jako rozpowszechniony. Sójkę uznaje się za jednego z najbardziej kolorowych ptaków z rodziny krukowatych, które zobaczyć można w całej Europie.

Jego niebanalne połączenie czerwonobrązowego koloru ciała z przeplatającą się czernią i niebieskim kolorem na skrzydłach, powoduje, że ptak ten jest niezwykle łatwy do rozpoznania. Samiec i samica sójki posiadają jednakowe ubarwienie oraz niezwykle zbliżone do siebie rozmiary ciała. Niesamowite prążkowane pióra sojki niezwykle często można znaleźć w opadających liściach z drzew, bowiem to właśnie podczas jesieni ptaki te się pierzą, gubiąc swoje pióra.

Ptaki rozmiary

Pióra sojki mogą powiedzieć bardzo {dużo|wiele o niej samej. Starczy zaledwie jedno pióro, żeby znający się na rzeczy ornitolog, potrafił stwierdzić, w jakim wieku jest jego właściciel. Wszystko jest zasługą niebiesko-czarnych prążków, na podstawie których określa się wiek tych ptaków. Długość ciała sojki osiąga co najwyżej 35 centymetrów. Rozpiętość skrzydeł tego ptaka zawiera się natomiast w przedziale od 52 do 58 centymetrów. Czytaj dalej Jakich rozmiarów są ptaki?